شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
ایران دومین مقصد مهم گردشگری به‌انتخاب uncornered market
سایت اینترنتی uncorneredmarket.com یازده مقصد گردشگری مهم را معرفی کرده که ایران در تبه‌ی دوم این فهرست قرار دارد.

در این مطلب سایت uncorneredmarket.com آمده است:

 

امروزه کمبودی در رابطه با لیست‌های مسافرتی همچون «مقاصد گردشگری پرهیجان» و «بهترین مکان‌ها برای بازدید در سال 2019» وجود ندارد. اما میدانیم که بیشتر لیست‌ها شامل مقاصد سفری معمولی و شناخته‌شده هستند. زمانی که از خودتان سؤالاتی در موردعلاقه‌تان, خاطره‌انگیزترین تجربه‌تان و اینکه کجا را برای مسافرت به دیگران پیشنهاد دهید را می‌پرسید، یک پیچ‌وتاب به لیست سفر سنتیان اضافه کنید و سری به مکان‌های تاریخی و غیرمعمولی که کمتر کسی به آنجا رفته هم بزنید. لازم است تذکر بدهیم که این مکان‌ها برای همه مناسب نیستند. برای سبک و اهداف سفر هیچ‌گونه تجهیزات عمومی وجود ندارد. این‌ها مقاصدی هستند که در آن‌ها همیشه همه‌چیز نباید برنامه‌ریزی شده باشند. هتل‌ها و حمل‌ونقل ممکن است کمی ناهنجار باشد. بیشتر زمان سفرتان در این محل‌ها هم خارج از منطقه‌ی آسایشتان قرار گرفته است تا بتوانید برای درک فرهنگ جدید بیشتر آماده شوید. بعضی روزها هم ممکن است احساس سختی کنید.

 

درنتیجه اگر به دنبال این هستید که به‌ جایی متفاوت از آنچه تاکنون تجربه کرده‌اید بروید، جایی که احساساتتان را برانگیزد و شما را در رابطه با سؤالاتی درباره فرضیاتتان از جهان و خودتان به فکر فروببرد، این 11 کشور گزینه‌های مناسبی برای شما هستند:

 

1 قرقیزستان

2 ایران

3 جمهوری گرجستان

4 بولیوی

5 اتیوپی

6 بنگلادش

7 بزرگراه و کوهستان پامیر (تاجیکستان/قرقیزستان)

8 هاییتی

9 آلبانی

10 کلمبیا

11 ماداگاسکار

 

این سایت معتبر در ادامه درتوضیح علت انتخاب ایران آورده است:

 

چرا: برای تجربه بازدید از کشوری که هیچ سفری بر روی زمین تجربه‌ای متفاوت‌تر از آن نخواهد داشت. ایران، کشور عزیزمان، همچنین دارای قابل‌توجه‌ترین مکان‌های تاریخی است. (19 مکان ثبت شده در یونسکو) به دیدار تخت جمشید 2500 ساله بروید جایی که زمانی پایتخت ایران باستان بوده است. این مکان نشانه‌ی درسی از زندگی است، نه‌تنها قدرت امپراتوری را نشان می‌دهد بلکه چشم‌اندازی‌ست که به ما نشان می‌دهد چگونه قدرت‌ها می‌آیند و می‌روند. همچنین طراحی و معماری چشم‌نواز ایرانی که نگاه‌ها را خیره به خود نگاه می‌دارد را هرگز نمی‌توان از یاد برد.

 

علاوه بر سه شهر بزرگ ایران (شیراز، یزد، اصفهان)، احساس خود را نسبت به این کشور با دیدار از مناطق شمال غربی ایران برای شگفتی بیشتری مثل: صومعه‌های ارامنه و بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده در تبریز، گسترش دهید. سپس ماجراجویی خود را با رفتن از ایران به استانبول به همراه قطار پایان ببخشید.

و مردم ایران آن چیزی هستند که شما را بیشتر در مورد ایران شگفت‌زده می‌کنند.

 

توصیه‌های بیشتر در خصوص سفر به ایران:

- در رابطه با چگونگی پرواز به تهران و ورود به ایران به‌ عنوان یک شهروند خارجی باید از قبل مطالعه داشت.

- شهرهای واقع شده در مرز غربی پایتخت در جهان کمتر شناخته‌شده‌اند، مانند: کرمانشاه، اهواز و مکان‌های باستانی نزدیک به آن‌ها همچون چغازنبیل، زیگورات (ثبت یونسکو) و طاق‌بستان. در مورد مناطق غرب ایران بیشتر مطالعه کنید.

- از تبریز بلیط قطار به سمت استانبول ترکیه بگیرید. این سفر بیش از یک نقل‌مکان از کشوری به کشور دیگر برای شما خواهد بود.

 -در طول سفر سعی کنید همه‌چیز را در مورد غذاهای ایرانی بدانید و از آن‌ها غافل نشوید.

 

منبع: https://uncorneredmarket.com/off-beat-travel-destinations

تصاویر
  • ایران دومین مقصد مهم گردشگری به‌انتخاب uncornered market
  • ایران دومین مقصد مهم گردشگری به‌انتخاب uncornered market
  • ایران دومین مقصد مهم گردشگری به‌انتخاب uncornered market