شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: پنجشنبه 07 اردیبهشت 1402
میزان سرمایه‌گذاری خارجی در گردشگری ایران به ۱۴۱ میلیون دلار رسید

  میزان سرمایه‌گذاری خارجی در گردشگری ایران به ۱۴۱ میلیون دلار رسید

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ۱۴۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه گردشگری ایران صورت گرفته است و در این راستا مشوق‌های خوب و انگیزه بخشی ارائه می‌کنیم.
امتیاز: Article Rating

به گزارش ایرنا، علی اصغر شالبافیان عصر پنجشنبه در نشست اقتصادی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان اردبیل با سفرا و رایزنان کشورهای شرکت کننده در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ اظهار کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ موافقت اصولی در دو سال قبل به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ارایه شده و ۲ هزار و ۵۸۰ طرح گردشگری با با سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ارزش در دست اجراست.

وی افزود: میزان تسهیلات گردشگری به پنج برابر سال‌های قبل افزایش یافته و اعطای تسهیلات ارزی در حوزه گردشگری،مصوب و اجرایی شده و نشانگر اولویت گردشگری در سرمایه‌گذاری است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصت خوبی برای معرفی زیرساخت‌ها و ظرفیت های قابل سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است و امروز در این رویداد بخشی از ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری استان اردبیل مطرح و ارائه شد.

اعضای شبکه گردشگری اکو به ۳۵۰ عضو رسید

دبیرکل اکو نیز در این نشست اقتصادی گفت: یکی از دستاوردهای جدید دبیرخانه اکو ایجاد شبکه گردشگری کشورهای اکو است که تا امروز به ۳۵۰ عضو رسیده است و این شبکه می‌تواند برای رونق گردشگری منطقه اکو باشد.

خسرو ناظری ابراز امیدواری کرد این رویداد برای توسعه همه جانبه اردبیل و حوزه گردشگری سازمان اکو تاثیرگذار باشد و افزود: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ با این مراسم تمام نمی‌شود و آغاز و رمزی برای کاری بزرگ است و دروازه ای برای تعیین مراحل بعدی توسعه گردشگری است.

این دیپلمات تاجیکستانی گفت: به عنوان دبیرکل اکو از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استانداری اردبیل، عوامل برگزاری این رویداد و مردم نیک سرشت اردبیل قدردانی می‌کنم و توفیق انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری اکو را تبریک می گویم.

در ادامه این نشست، اطلس سرمایه گذاری گردشگری استان رونمایی و پرونده های فرصت‌های سرمایه گذاری روی میزها به سرمایه گذاران ارائه شد تا سرمایه گذاران به صورت چرخشی مطالعه کرده و تصمیم بگیرند.

در پایان این مراسم با اهدای هدایایی از مهمانان خارجی شرکت کننده در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ قدردانی شد.

در نشست سال ۲۰۱۸ وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان انتخاب شد.

رویداد اردبیل ۲۰۲۳ با حضور سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، خسرو ناظری دبیرکل اکو، سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو و سفیران چین رومانی بلغارستان و رومانی در مجتمع فدک اردبیل آغاز شد. دیپلماتهای حاضر در اردبیل روز گذشته هم از مجموعه های جنگل فندقلو، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، و آبگرمهای سرعین بازدید کردند.

عصر امروز هم نشست اقتصادی با حضور رایزنان بازرگانی و فعالان حوزه اقتصادی در اردبیل برگزار شد .۳۰ فرصت سرمایه گذاری و ۲۷ موافقتنامه اصولی آماده ارائه به سرمایه گذاران است.

مهمانان رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فردا هم قرار است جشنواره بین المللی کوچ عشایر در جعفر آباد مغان حضور یابند.بیش از ۲۰ خبرنگار بین المللی و دهها خبرنگار داخلی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ را روایت می کنند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال ایران واقع شده است و به داشتن مناطق طبیعی، تاریخی، مذهبی و اقتصادی یکی از مقاصد مهم گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود.

تصاویر
  • میزان سرمایه‌گذاری خارجی در گردشگری ایران به ۱۴۱ میلیون دلار رسید
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: