شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: شنبه 12 فروردین 1402
بازدید روزانه ۳هزار گردشگر از غار قوری‌قلعه کرمانشاه در نوروز 1402

  بازدید روزانه ۳هزار گردشگر از غار قوری‌قلعه کرمانشاه در نوروز 1402

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه در ایام نوروز روزانه 3هزار نفر از غار قوری قلعه بازدید می‌کنند.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، سید محمد امین حسینی غار قوری قلعه را یکی از جاذبه‌های مهم کرمانشاه خواند و اظهار کرد: این غار یکی از هفت اثر ملی طبیعی ایران است که بنا به نظر برخی کارشناسان مربوط به دوره دوم زمین‌شناسی است. 

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه از قوری قلعه به عنوان بزرگترین غار آبی آسیا نام برد و گفت: تاکنون حدود ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع از فضای این جاذبه طبیعی زیبا کشف شده که به دلیل مسائل زیست‌محیطی تنها امکان بازدید ۵۰۰ متر مربع آن برای گردشگران فراهم شده‌ است‌، بازدید می‌کنند.

او در ادامه با بیان اینکه غار قوری قلعه دارای بخش‌ها و دالان‌های متعددی است که هرکدام یک نام دارند، گفت: در حال حاضر تنها امکان بازدید از دو تالار مریم و کوهان شتر برای گردشگران امکان‌پذیر است. 

حسینی در ادامه با بیان اینکه غار قوری قلعه در محیطی دلنشین و سرسبز قرار دارد، گفت: هرساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از این غار و محیط پیرامونی آن بازدید می‌کنند. 

او یادآورشد: در ایام نوروز امسال روزانه حدود ۳هزار نفر از غار قوری قلعه بازدید می‌کنند. 

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری خاطرنشان کرد: به منظور زیبا سازی محوطه غار قوری قلعه پیش از ایام نوروز سامان‌دهی و بهسازی آن در دستور کار قرار گرفت که موجب رضایت گردشگران شده است. 

تصاویر
  • بازدید روزانه ۳هزار گردشگر از غار قوری‌قلعه کرمانشاه در نوروز 1402
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: