شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 اسفند 1401
گردشگران چینی در راه ایران/ پکن مجوز سفر گروهی صادر کرد

  گردشگران چینی در راه ایران/ پکن مجوز سفر گروهی صادر کرد

در یکی دیگر از گام‌های دولت چین بعد از کاهش محدودیت‌های کرونایی در این کشور، وزارت فرهنگ و گردشگری چین اعلام کرد صدور مجوز سفرهای گردشگری گروهی برای شهروندانش را از تاریخ ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) به ۴۰ کشور دیگر از جمله ایران از سر گرفته است.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش ایرنا، وزارت فرهنگ و گردشگری چین اعلام کرد صدور مجوز تورهای گردشگری گروهی برای شهروندانش را به ۴۰ کشور دیگر از جمله نپال، ویتنام، ایران، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، یونان و برزیل از ۱۵ مارس ( ۲۴ اسفند) را از سر گرفته است.

 این دومین بسته مقصدهای گردشگری در برنامه راهنمای چین برای تورهای گردشگری گروهی است که پس از بازگشایی مرزها پس از دوران همه گیری ویروس کرونا اعلام شد. بسته نخست برای ۲۰ کشور و منطقه در تاریخ ۶ فوریه ( ۱۷ بهمن ) اعلام شده بود.

ماه گذشته نیز خبرگزاری رسمی چین (شینهوا) دو گزارش تصویری از جاذبه‌های گردشگری در ایران (شیراز و یزد) منتشر کرد؛ کشوری که به دلیل برخورداری از جاذبه‌های گردشگری متنوع و فراوان، از جذابیت خاصی نزد چینی‌ها برخوردار است.

این اقدام اخیر دولت چین برای افزایش تعداد مقاصد گردشگری پس از آن اتفاق افتاد که صنعت گردشگری خارجی چین به سرعت در مسیر بازسازی و بهبود پس از همه‌گیری ویروس کرونا طی چند ماه اخیر است. بسیاری از کشورها امیدوارند تا با پشتیبانی گردشگری چین از نظر اقتصادی به شرایط پیش از همه‌گیری کرونا بازگردند.

کارشناسان معتقدند انتظار می‌رود بازگشت بیشتر مسافران چینی صنعت گردشگری جهانی را تقویت کند و خوش‌بینی‌هایی را در اقتصاد جهانی به وجود آورد.

تصاویر
  • گردشگران چینی در راه ایران/ پکن مجوز سفر گروهی صادر کرد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: