شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 اسفند 1401
بیستون میزبان جشنواره بزرگ نوروزی است

  بیستون میزبان جشنواره بزرگ نوروزی است

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از برگزاری رویداد بزرگ جشنواره نوروز در سایت جهانی بیستون خبر داد.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، داریوش فرمانی روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال در ایام نوروز ۴ نوروزگاه در پایگاه‌های جهانی و ملی سطح استان کرمانشاه از جمله سایت جهانی بیستون، طاق‌بستان، معبد آناهیتای کنگاور و پایگاه محور ساسانی برگزار می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، گفت: امسال برای اولین بار یک رویداد بزرگ جشنواره نوروزی در سایت جهانی بیستون برگزار می‌شود که در نوع خود کم‌نظیر است. 

او با اعلام اینکه این جشنواره از ابتدای نوروز تا ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت، گفت: در این جشنواره علاوه بر برگزاری مراسم نوروزی، معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان و معرفی صنایع دستی استان در یک فضای سرپوشیده نمایشگاهی به مساحت ۱۶۰۰ متر انجام می‌شود. 

فرمانی افزود: در این جشنواره برای همه سنین کودک تا بزرگسال فضا و برنامه مناسب دیده شده است تا خانواده‌ها ساعات مفرحی را بگذرانند. 

او ادامه داد: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروز برگزاری جشن بزرگ رمضان بخشی از این رویداد فرهنگی است. 

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، گفت: با توجه به اینکه کرمانشاه به عنوان جهان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شده است، میزبانی غذا نیز به عنوان بخشی از این رویداد بزرگ دیده شده است. 

او افزود: برگزاری جشنواره صخره نوردی، پرواز با بالن و...  از دیگر برنامه‌های جانبی نوروزگاه بزرگ بیستون خواهد بود. 

فرمانی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به فراهم شدن همه شرایط و امکانات در این جشنواره، امکان معرفی شهرستان‌ها در غالب برنامه‌های شبانه فراهم است که در صورت همراهی مسئولان هر شهرستان می‌تواند یک شب اجرای برنامه داشته باشد. 

تصاویر
  • بیستون میزبان جشنواره بزرگ نوروزی است
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: