شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 دی 1401
مهندس ضرغامی: برای رونق گردشگری بسته‌های سرمایه‌گذاری ارائه دادیم

  مهندس ضرغامی: برای رونق گردشگری بسته‌های سرمایه‌گذاری ارائه دادیم

وزیر میراث فرهنگی از طراحی و ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری بی‌نام خبر داد و گفت: سرمایه‌گذارانی که مایل به سرمایه‌گذاری در موقعیت‌های خوب کشور هسند، می‌توانند پروژه هایی را بدون طی کردن بروکراسی‌های اداری انتخاب کنند.
امتیاز: Article Rating

به گزارش میراث آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: از کارهایی که وزارت میراث فرهنگی برای رونق گردشگری انجام داده، طراحی و ارائه بسته های سرمایه گذاری است. به این معنا که بسته‌هایی برای موقعیت های خوب گردشگری در سراسر کشور هم به صورت بی نام و هم شناسایی شده آماده شده است و سرمایه گذارانی که می خواهند در این حوزه‌ها در استان های کشور سرمایه گذاری کنند با مطالعه پروژه‌هایی را انتخاب می کنند که دیگر به بوروکراسی اداری نیازی نیست و مجوزهای لازم بدون نام از قبل در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سرمایه‌گذاران می‌توانند با کمک وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری سایر موارد قانونی را پیگیری و سرمایه گذاری کنند.

ضرغامی همچنین در ارتباط با میزان جذب گردشگر در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: در ارتباط با مسائل مختلف جاری در کشور کمی روند ورود گردشگر دچار اشکال شده و جمع بندی سالیانه که دقیق تر هست انجام و میزان گردشگر اعلام می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به محدودیت منابع کشور همین امر را موجب اختصاص کم بودجه در حوزه میراث فرهنگی اعلام و بیان کرد: با صحت انجام شده با رییس جمهوری قرار شد با پیگیری سازمان برنامه و بودحه و صحبت با مجلس این رقم اصلاح شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌ها در حوزه عمرانی و مرمت ها مختص تزئین و ظواهر بناهای تاریخی نیست بلکه برخی به دلیل سازه و پایداری مشکلی دارند که نیازمند فوریت و اعتبار بیشتر است؛ لذا رئیس جمهوری تذکر داد تا مواردی به عنوان اصلاح در این حوزه ها به مجلس ارائه شود که رقم نهایی نیز تکمیل و اطلاع رسانی خواهد شد.

تصاویر
  • مهندس ضرغامی: برای رونق گردشگری بسته‌های سرمایه‌گذاری ارائه دادیم
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: