شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 دی 1401
صندوق توسعه گردشگری برای مشارکت بیشتر بخش خصوصی تشکیل شد/ بازنگری در قانون توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی

  صندوق توسعه گردشگری برای مشارکت بیشتر بخش خصوصی تشکیل شد/ بازنگری در قانون توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی

معاون گردشگری کشور گفت: تشکیل صندوق توسعه گردشگری، خواسته بیش از ۲ دهه فعالان گردشگری بود. در متن پیشنهادی این صندوق ماهیت غیردولتی دارد و این کار در راستای مشارکت بیشتر بخش خصوصی انجام گرفته است.
امتیاز: Article Rating

به گزارش میراث‌آریا، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست صمیمی با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی که صبح امروز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ در سالن آمفی تئاتر وزارتخانه برگزار شد، به کارهای انجام شده‌ در حوزه گردشگری توسط وزارتخانه اشاره کرد و‌ افزود: تمام تلاش ما طی این مدت این بوده که خودمان مانعی ایجاد نکنیم و تمام اختیاراتمان را برای رفع موانع به کار گیریم.

او به کارهای صورت گرفته در حوزه مالیات اشاره کرد و ادامه داد: تمام دغدغه‌ها در این حوزه مشترک است و ۳ جلسه با سازمان امور مالیاتی برگزار و تمامی این موارد از جمله بخشودگی جرائم احصا شده است.

معاون‌ گردشگری کشور ا‌دامه داد: سرمایه در گردش و تجهیزات دفاتر خدمات مسافرتی در تبصره ۱۸ دیده شده است.

شالبافیان ادامه داد: بازنگری قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی در حال انجام است.

او به ظرفیت‌آفرینی وزارتخانه در حوزه تبلیغات اشاره کرد و ادامه داد: هزینه قابل قبول مالیاتی این امکان را فراهم ‌می‌کند که از تمامی فعالان اقتصادی استان استفاده کنید. ترغیب و‌ مطالبه از استانداران برای پای کار آوردن صنایع زحماتی است که شما باید متحمل شوید. قانون تصویب و دستورالعمل به ادارات کل مالیاتی ابلاغ شده است.

معاون گردشگری کشور افزود: در حوزه برگزاری فم‌تور نیز هر اداره کلی که برنامه بدهد و تایید شود وزارتخانه در هزینه‌ها مشارکت می‌کند. 

شالبافیان با اشاره به چند پیشنهاد به مجلس شورای اسلامی برای قانون بودجه ۱۴۰۲، ادامه داد: تشکیل صندوق توسعه گردشگری، خواسته بیش از ۲ دهه فعالان گردشگری بود. در متن پیشنهادی، صندوق ماهیت غیردولتی دارد و این کار در راستای مشارکت بیشتر بخش خصوصی انجام گرفته است.

او با اشاره به سیاست هم‌صدایی و هم‌دلی وزارتخانه افزود: انجام همه این کارهای زیرساختی نیاز به اتحاد و‌ هم‌صدایی دارد. امروز همه تصدیق می‌کنند که وزارتخانه به دنبال یک‌صدایی و‌ کنار یکدیگر قراردادن تمامی فعالان بخش خصوصی است. اگر این هم‌صدایی رخ دهد می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

تصاویر
  • صندوق توسعه گردشگری برای مشارکت بیشتر بخش خصوصی تشکیل شد/ بازنگری در قانون توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: