شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 آبان 1401
آغاز‌به‌کار جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام در گلستان

  آغاز‌به‌کار جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام در گلستان

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین شامگاه سه‌شنبه با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان و جمعی از مقامات و مسئولان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی گلستان در گرگان آغاز به‌کار کرد.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین شامگاه سه‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱ با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مریم کاظمی‌پور معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان و جمعی دیگر از مقامات و مسئولان کشوری و استانی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان در گرگان آغازبه‌کار کرد.

در بخشی از آیین افتتاحیه این جشنواره، اقوام مختلف در اقدامی نمادین که با همراهی وزیر کشور، استاندار گلستان و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان انجام شد، وحدت اقوام ایران‌زمین را به نمایش درآوردند.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین تا ۲۱ آبان‌ماه به‌مدت پنج روز، از ساعت ۱۶ الی ۲۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی گرگان واقع در کیلومتر ۵ جاده گرگان-آق‌قلا دایر است.

این رویداد فرهنگی در بخش‌های صنایع‌دستی، سوغات، موسیقی، گردشگری و بوم‌گردی، سیاه‌چادر و عشایر، روستاهای هدف گردشگری، غذاهای سنتی و بازی‌های بومی و محلی با حضور هنرمندان استان‌های مختلف کشور برنامه‌ریزی‌شده است.

هنرمندان صنایع‌دستی ۳۱ استان کشور و همچنین ۲۱ گروه موسیقی سنتی و آیینی از ۹ استان در این جشنواره هنر خود را عرضه می‌کنند.

عصر سه‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱ احمد وحیدی وزیر کشور به‌اتفاق علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با استقبال علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان و جمعی از مقامات و مسئولان برای شرکت در آیین افتتاحیه پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین وارد استان شدند.

 

 

 

 

 

  •  
تصاویر
  • آغاز‌به‌کار جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام در گلستان
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: