شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 28 دی 1400
با سونامی گردشگری در پساکرونا مواجه‌ایم
قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور:

  با سونامی گردشگری در پساکرونا مواجه‌ایم

علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور در هفدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط‌عمومی گفت: «هرچند شرایط کرونا و اتفاقات آن را نمی‌دانیم اما خودمان را بایستی آماده میزبانی مردم در عید نوروز کنیم. در شرایطی که جهان واکسیناسیون فراگیر را دستور کار قرار داده و سبک زندگی نسبت به این موضوع هماهنگ شده است، با سونامی گردشگری مواجه خواهیم بود.»
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران به نقل ازمیراث‌‌آریا، علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی با حضور در هفدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط‌عمومی که روز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شد، ضمن تبیین جهان در دوران کرونا و پس از آن بیان کرد: «این همه‌گیری خسارت عظیمی به گردشگری و اقتصاد آن وارد کرده است و میلیون‌ها نفر را به کام مرگ کشانده که بسیاری از عزیزان‌مان را در این دوران از دست داده‌ایم، اما به ما فهماند همانند جهان در حال تغییر، بایستی تغییر کنیم، به سرعت تحولات را تحلیل کنیم و نسبت به آن واکنش نشان دهیم. یکی از این تحولات توسعه  روابط‌عمومی و ارتباطات و نقش آن در دوران کرونا و پس از آن است.»

قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه در نوروز، تصریح کرد: «هرچند شرایط کرونا و اتفاقات آن را نمی‌دانیم اما خودمان را بایستی آماده میزبانی مردم در عید نوروز کنیم. در شرایطی که جهان واکسیناسیون فراگیر را دستور کار قرار داده و سبک زندگی نسبت به این موضوع هماهنگ شده است با سونامی گردشگری مواجه خواهیم بود.»

او ادامه داد: «جهان در قرن بیست و یکم دچار تغییرات مهمی شده است. از دهکده‌ جهانی به شبکه جهانی رسیده‌ایم. نقش‌آفرینی رسانه‌ها، رسانه‌های نوین، جابه‌جایی نسل‌ها و تغییر مولفه‌های قدرت از جمله ویژگی‌های این دگرگونی است. روابط‌عمومی‌ها بایستی مختصات جهان و کنونی را بشناسد.»

از ۴۵ موزه در قبل از انقلاب به بیش از ۷۵۰ موزه رسیده‌ایم

دارابی با تاکید بر رشد چشم‌گیر موزه‌ها پس از انقلاب گفت: «قبل از انقلاب در کشور مجموعا ۴۵ موزه داشتیم، اما امروز در کشور چه در سطح موزه‌های دولتی و چه خصوصی به ۷۵۰ موزه رسیده‌ایم. ایران با ۲۶ اثر ثبت جهانی شده جزو ۱۰ کشور برتر دنیا و در آسیا حائز رتبه سوم است. هرچند در جذب گردشگر، درآمد و رونق کسب و کار وضعیت خوبی نداریم و این عدد نسبت به سرمایه‌های فرهنگی و طبیعی ما کم است و بایستی نسبت به آن با برنامه قدم برداریم.»

معاون میراث‌فرهنگی افزود: «در واقع روابط‌عمومی‌ها پل ارتباطی مردم با دستگاه‌ها هستند و در درون سازمان می‌توانند به عنوان رکن انسجام‌بخش باشند و بهره‌برداری یک سازمان را بالا ببرند.»

او عنوان کرد: «همینجا درخواست می‌کنم تا نشست بعدی این سمپوزیوم با موضوع رابط‌عمومی و گردشگری در عرصه جهانی  برگزار شود.»

 در پایان این سمپوزیوم از نفرات برتر حوزه روابط‌عمومی تقدیر شد. همچنین به پاس خدمات علی دارابی به عنوان پیشکسوت روابط‌عمومی

تصاویر
  • با سونامی گردشگری در پساکرونا مواجه‌ایم
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: