شماره: 1411
1400/11/09
در نخستین سفر مدیرعامل توسعه گردشگری ایران به اردبیل ترسیم شد؛
در نخستین سفر مدیرعامل توسعه گردشگری ایران به اردبیل ترسیم شد؛

چشم داشت های اردبیل برای توسعه گردشگری در رویداد 2023

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، در سفر استانی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران به اردبیل، مفاد توافق‌نامه همکاری‌های مشترک به‌منظور توسعه و مهیاسازی قابلیت‌های صنعت گردشگری استان برای رویداد پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2023 فی مابین اداره کل میراث فرهنگی استان و شرکت توسعه گردشگری ایران تعیین و تبیین و قرار شد درنمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که از نهم تا دوازدهم بهمن ماه سال جاری برگزار می شود این توافق نامه همکاری به امضا برسد.
علی همتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در این سفر با مدیرکل میراث‌فرهنگی استان آقای نادر فلاحی دیدار کرد، ایشان عملیاتی شدن مفاد این توافق‌نامه را درگرو پیاده‌سازی سیاست‌های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران مبنی بر تعامل و همگرایی بین دستگاه‌های متولی و مدیریت بهینه داشته‌های موجود امکان‌پذیر دانست و خرسندی خود از حضور مسئولان دلسوز، متعهد، متخصص و علاقمند در راس این شرکت را اظهار کرد.
در این دیدار به مطالبات میلیاردی شرکت توسعه گردشگری ایران از شهرداری شهرستان سرعین، تبدیل هتل چهار ستاره لاله سرعین به نخستین هتل پنج ستاره استان، ارتقای مجتمع آبدرمانی سبلان، به‌سازی سرویس‌های بهداشتی استاندارد در استان و ساخت و راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی و صنایع مرتبط اشاره شد.
در این راستا مقرر شد کارگروه مشترک برگزاری رویداد پایتخت گردشگری اردبیل در سال 2023 با صدور مجوز تأسیس دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شرکت توسعه گردشگری ایران در محل هتل لاله سرعین تشکیل ‌شود.
«براساس این توافق نامه، 14 میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه و مابقی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای عملیاتی کردن مفاد توافق نامه توسعه گردشگری استان در نظر گرفته شد.»
حق انتشار محفوظ است ©