شماره تماس
26808254-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1398
ضرر یک‌میلیارد یورویی گردشگری اروپا به‌خاطر شیوع کرونا

  ضرر یک‌میلیارد یورویی گردشگری اروپا به‌خاطر شیوع کرونا

گردشگری اروپا تا کنون یک میلیارد یورو (۱/۱۱میلیارد دلار) طی یک ماه به خاطر شیوع کرونا ضربه خورده است.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران به نقل از میراث‌آریا، ترس از شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا افزایش‌یافته و صنعت گردشگری آن را تهدید می‌کند. اطلاعات نشان می‌دهد این بخش همین حالا هم آسیبی جدی خورده و می‌تواند بیش از این هم ضرر کند.

کمیسیون سفر اروپا اعلام کرد، ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی اروپا از گردشگری به دست می‌آید و در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مثل اسپانیا و ایتالیا این رقم به ۱۴ درصد می‌رسد.

نرخ لغو رزرو هتل‌ها در برخی مناطق ایتالیا به ۹۰ درصد رسیده است. گردشگری ۱۳ درصد اقتصاد ایتالیا را تشکیل می‌دهد و تا حالا بیش از ۱۸۰۰ نفر در این کشور مبتلابه ویروس کرونا شده‌اند.

موزه لوور پاریس، شلوغ‌ترین موزه جهان در این هفته بسته شد چون کارمندان آن از ترس ابتلا به این بیماری از کار کردن خودداری می‌کردند. موزه لوور در سال گذشته میلادی ۹.۶ میلیون بازدیدکننده داشت که سه‌چهارم آن‌ها خارجی بودند.

 متخصصان می‌گویند: « تعطیلات تابستانی در سال جاری میلادی هم رونقی نخواهد داشت چون گردشگران سفرهای خود را از ترس ابتلا به این ویروس به تعویق انداخته‌اند».

 سازمان ملل اعلام کرد که 15 میلیون دلار از یک صندوق اضطراری برای کمک به کشورهایی که سیستم‌های بهداشتی ضعیفی برای مقابله با این ویروس دارند در نظر گرفته است. بانک جهانی قول داده ۱۲ میلیارد دلار در اختیار کشورهای درحال‌توسعه برای مهار این ویروس قرار دهد.

تصاویر
  • ضرر یک‌میلیارد یورویی گردشگری اروپا به‌خاطر شیوع کرونا
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: