شماره تماس
88717987-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: شنبه 05 بهمن 1398
پیام تبریک دکتر مونسان به مناسبت آغاز سال نوی چینی

  پیام تبریک دکتر مونسان به مناسبت آغاز سال نوی چینی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیامی آغاز سال نوی چینی را به ملت و دولت چین و سایر کشورهایی که این آیین را گرامی می‌دارند تبریک گفت.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران به نقل ازمیراث‌آریا، در پیام دکتر علی‌اصغر مونسان به این مناسبت آمده است:

«چرخش فصول و گردش ایام، عیدی دیگر را برای مردمانی از مشرق‌زمین رقم زد تا در جهانی که آماج حوادث و اقدامات ضد بشری و تحرکات ضد فرهنگی برخی قدرت‌طلبان است، بار دیگر نسیم دوستی و محبت موجب پیوند میلیون‌ها انسان شود.

سال نوی چینی فرارسید تا یک‌چهارم ساکنان کره مسکون در سرزمین کهن چین، هنگ‌کنگ، تایوان، سنگاپور، کره جنوبی و شهرهایی از دیگر کشورهای آسیای شرقی، آیین‌های متنوع و زیبایی از میراث ناملموس را به نمایش بگذارند و در سایه سنن قدیمی، همدلی و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز را جلوه‌ای دوباره ببخشند.

برگزاری مراسم سال نوی چینی که به‌واسطه تبادلات دیرینه فرهنگی میان دو کشور دوست ایران و چین شباهت‌های بسیاری نیز به آیین‌های سال نو در کشورمان دارد، فرصتی برای زدودن غبار از خانه‌‌ها و دل‌ها، تزیین شهرها و محله‌ها، هدیه دادن به یکدیگر و سپری کردن روزهای آغازین سال نو در کنار خانواده است.

آغاز سال نو را به دولتمردان و مردمانِ سرزنده و سخت‌کوش جمهوری خلق چین و مللی که این آیین کهن را گرامی می‌دارند، به ویژه به گردشگران چینی که این روزها میهمان کشورمان هستند، صمیمانه تبریک می‌گویم و با امید به سالی سرشار از کار و تلاش توام با آرامش و آسایش، روزهایی پربار از تعاملات و همکاری‌های مبتنی بر صلح و دوستی میان ایران و دیگر کهن دیاران شرق باستانی آرزومندم.»

تصاویر
  • پیام تبریک دکتر مونسان به مناسبت آغاز سال نوی چینی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: