شماره تماس
88717987-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398
تأکید رئیس‌جمهوری بر توسعه گردشگری در کشور
در جلسه هیئت‌دولت صورت گرفت

  تأکید رئیس‌جمهوری بر توسعه گردشگری در کشور

رئیس‌جمهوری توسعه گردشگری را از جهت رونق اقتصادی، ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال و افزایش نشاط اجتماعی، دوستی فرهنگ‌ها و جوامع، فوق‌العاده مهم دانست.
امتیاز: Article Rating

به‌گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر حسن روحانی در جلسه امروز هیئت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه‌ها، وزارت نیرو و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را مأمور فعال‌سازی این نوع از گردشگری کرد.

وی همچنین بانک مرکزی را به اعطای تسهیلات لازم به متقاضیان توسعه بوم‌گردی که اشتغالی زودبازده و مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی است، سفارش کرد.

رفع موانع توسعه بوم‌گردی و تسهیل فرآیندهای آن، از دیگر توصیه‌های رئیس‌جمهوری به دستگاه‌های مسئول بود.

 

گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم­‌گردی»

در ادامه جلسه، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارشی درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم‌­گردی» به هیئت وزیران ارایه داد.

این گزارش، به ویژگی‌های مناطق خشک و کم آب کشور و جاذبه­ های گردشگری این مناطق با وجود خشک‌سالی در آن‌ها، ارزش‌­های بوم‌­گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه­‌های بوم­‌گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.

بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه ­های تاریخی است، به گونه­ ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری ۱۳۴ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۸۲۰ نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونتگاه­ های بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان، رو به فزونی است.

تصاویر
  • تأکید رئیس‌جمهوری بر توسعه گردشگری در کشور
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: