شماره تماس
88717987-021
ایمیل
info@irtdc.ir
تاریخ انتشار: دوشنبه 07 خرداد 1397
اجرای پروژه نورپردازی سه‌بعدی در تخت‌جمشید با مشارکت یک شرکت اتریشی بررسی شد

  اجرای پروژه نورپردازی سه‌بعدی در تخت‌جمشید با مشارکت یک شرکت اتریشی بررسی شد

اجرای نورپردازی سه‌بعدی (تری‌دی مپینگ) در مجموعه فرهنگی‌تاریخی تخت‌جمشید با مشارکت یک شرکت اتریشی در جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بررسی شد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، به نقل از میراث آریا، نمایندگانی از شرکت توسعه گردشگری ایران به‌همراه یک شرکت اتریشی (تحت سرپرستی انجمن دوستی ایران و اتریش)، امروز دوشنبه 7 خرداد با علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدار کردند.

در این دیدار که محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور نیز حضور داشت، ضمن بررسی سوابق و تجربیات این شرکت اتریشی در خصوص اجرای تری‌دی مپینگ در اماکن تاریخی و موزه‌ها، درباره اجرای این کار خلاقانه و هنری در مجموعه تخت جمشید مذاکره شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز با استقبال از اجرای کارهای خلاقانه در موزه ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی به تشریح اهمیت این‌گونه اقدامات پرداخت و گفت: «اجرای این‌گونه طرح‌ها می تواند به زیباسازی هرچه بیشتر بنای موزه‌ها و نیز معرفی آن‌ها به علاقه‌مندان کمک کند و طرح پیشنهادی این شرکت نیز برای اجرا باید مورد بررسی قرار گیرد.»

معاون رئیس جمهوری به احداث باغ‌موزه دفاع مقدس در تهران اشاره کرد و گفت: «درخواست من از شما این است که حتما از این موزه بازدید کنید در این موزه رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس به‌خوبی به‌نمایش گذاشته شده است که در اجرای این پروژه نیز از فناوری‌های نوین و کارهای خلاقانه بهره برده شده است.»

او گفت: «در این موزه هدف ما نشان دادن سلاح و تجهیزات جنگی نبود، بلکه می‌خواستیم رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان و پایمردی مردم ایران را به‌صورت مفهومی و معنایی بیان کنیم. از این رو از فناوری نور و صدا استفاده کرده‌ایم که مورد توجه علاقه مندان و بازدیدکنندگان واقع شده است.»

مونسان خاطر نشان کرد: «البته اجرای این پروژه به شش سال قبل باز‌می‌گردد و اگر با هیئت اتریشی برای اجرای نورپردازی سه‌بعدی و... به نتیجه برسیم، این شرکت باید سطح طراحی‌های خود را افزایش دهد.»

در این نشست همچنین در خصوص خدمات گردشگری و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری از سوی این شرکت اتریشی و شرکت توسعه گردشگری ایران تبادل نظر شد.

تصاویر
  • اجرای پروژه نورپردازی سه‌بعدی در تخت‌جمشید با مشارکت یک شرکت اتریشی بررسی شد
  • اجرای پروژه نورپردازی سه‌بعدی در تخت‌جمشید با مشارکت یک شرکت اتریشی بررسی شد
  • اجرای پروژه نورپردازی سه‌بعدی در تخت‌جمشید با مشارکت یک شرکت اتریشی بررسی شد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: