شماره: 1331
1398/11/16
افتتاح هتل لاله اورامانات در ایام دهه فجر
افتتاح هتل لاله اورامانات در ایام دهه فجر

هتل لاله اورامانات در روستای هجیج منطقه اورامانات به‌مناسبت دهه فجر در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، به مناسبت ایام‌الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای توسعه صنعت گردشگری، طی تفاهم نامه ای فی‌مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با وزارت نیرو طرح بهره برداری از یک ساختمان بلااستفاده در روستای هجیج به شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه واگذار شد.

شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه پس از تغییر کاربری ساختمان شرکت آب در روستای هجیج در مجاورت سد داریان، بازسازی و تجهیز این بنا را شروع کرده و پس از اتمام کار یک هتل مجهز با 14 سوئیت و ظرفیت 48 مسافر را افتتاح خواهد کرد.

روستای هجیج یکی از پرجاذبه‌ترین نقاط استان کرمانشاه و از مناطق دیدنی اورامانات است. این روستا به‌دلیل پلکانی بودن از محبوبیت خاصی بین گردشگران برخوردار است، همچنین با کوه‌های سنگی، مناظر سرسبز، چشمه‌های خروشان و مسیر پرپیچ و خم دوستداران طبیعت را به سمت خود جذب می کند.

با توجه به اینکه این روستا در روزهای تعطیل و به‌ویژه در ایام عید گردشگران زیادی دارد و زیرساخت‌های اقامتی چندانی ندارد افتتاح هتل لاله اورامانات می تواند قدم مهمی در زیرساختهای اقامتی مناسب و اشتغال زایی در این منطقه بردارد.

از دیگر پروژه‌های شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه می‌توان از محوطه‌سازی طاق‌ گرا نام برد، این اثر در ۱۵ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در کنار راه باستانی سنگ‌فرشی بنا شده که در راستای نگهداری و حفاظت آثار تاریخی توسط این شرکت ساماندهی و محوطه آن کاملا بازسازی شده است.

حق انتشار محفوظ است ©