شماره: 1190
1398/03/27
در جلسه هیئت‌دولت صورت گرفت
تأکید رئیس‌جمهوری بر توسعه گردشگری در کشور
تأکید رئیس‌جمهوری بر توسعه گردشگری در کشور

رئیس‌جمهوری توسعه گردشگری را از جهت رونق اقتصادی، ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال و افزایش نشاط اجتماعی، دوستی فرهنگ‌ها و جوامع، فوق‌العاده مهم دانست.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر حسن روحانی در جلسه امروز هیئت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه‌ها، وزارت نیرو و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را مأمور فعال‌سازی این نوع از گردشگری کرد.

وی همچنین بانک مرکزی را به اعطای تسهیلات لازم به متقاضیان توسعه بوم‌گردی که اشتغالی زودبازده و مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی است، سفارش کرد.

رفع موانع توسعه بوم‌گردی و تسهیل فرآیندهای آن، از دیگر توصیه‌های رئیس‌جمهوری به دستگاه‌های مسئول بود.

 

گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم­‌گردی»

در ادامه جلسه، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارشی درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم‌­گردی» به هیئت وزیران ارایه داد.

این گزارش، به ویژگی‌های مناطق خشک و کم آب کشور و جاذبه­ های گردشگری این مناطق با وجود خشک‌سالی در آن‌ها، ارزش‌­های بوم‌­گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه­‌های بوم­‌گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.

بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه ­های تاریخی است، به گونه­ ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری ۱۳۴ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۸۲۰ نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونتگاه­ های بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان، رو به فزونی است.

حق انتشار محفوظ است ©